Magyar musicalt egy helyszínen ennyiszer még sosem játszottak, s ezzel A dzsungel könyve csúcsot döntött - hangsúlyozta Czobor Margit.
A Rudyard Kipling azonos című regénye alapján készült zenés játéknak tizenkét évvel ezelőtt, 1996. január 28-án volt a bemutatója. A Hegedűs D. Géza rendezésében és a néhai Imre Zoltán koreográfiájával látható produkció a Pesti Színház eddigi legnagyobb sikertörténete. A teátrum összegzése szerint ez számokban kifejezve - pótszékek nélkül - mintegy négyszázhúszezer nézőt jelent.
Az eredeti szereposztásból Kútvölgyi Erzsébet (Bagira), Borbiczki Ferenc (Akela), Reviczky Gábor (Balu) és Méhes László (Ká) változatlanul színpadra lép, ráadásul három Maugli - Csöre Gábor, Király Attila és Dányi Krisztián - közül "válogathat" a közönség.
A darab szereplői közül Borbiczki Ferencet és Méhes Lászlót illeti meg a csúcstartó titulus, ők ugyanis mind a hétszáz előadáson részt vettek.
A dzsungel könyve a farkasok közt nevelkedett embegyerek, Maugli története, akinek vadonbeli élete szorosan összefonódik Bagira, az emberek ketrecéből szabadult feketepárduc, Balu, a törvényt bölcsen oktató medve, Ká, a titokzatos óriáskígyó, valamint Sír Kán, a bosszúra és embervérre szomjas tigris történetével. Szó van születésről és halálról, befogadásról és kitaszításról, a csapatról és a magányról, a gyerekkor és a kamaszkor varázslatos időszakáról - vagyis mindarról, ami egy "kölyökkel" megeshet, akár farkasok, akár emberek között nevelkedik.