Szeptembertől csak azok a szakképző intézmények juthatnak hazai és uniós fejlesztési forráshoz, amelyek Térségi Integrált Szakképző Központ (TISZK) keretében működnek - mondta a régió legnagyobb iskolafenntartó önkormányzatának alpolgármestere.
Az önkormányzatok TISZK-et társulási formában is alakíthatnak, ám a megyében több alapítványi fenntartású középiskolai is működik, s a Szegedi Tudományegyetem is részt vesz a képzésben, ezért a szervezet társasági formába alakul meg - mondta a politikus.
A harmincnégy intézményben csaknem húszezer nappali tagozatos diák tanul, s a huszonegy szakmacsoport mindegyikét oktatják. Az együttműködés célja, hogy a gazdasági igényekhez szorosabban illeszkedő képzések induljanak az intézményekben, hatékonyabb és a diákok számára átjárható szakképzési rendszer jöjjön létre a térségben - közölte Solymos László. Hozzátette: ennek érdekében már az előkészítésbe is bevonták a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamarát, mely a későbbiekben is együttműködő partnere lesz a szervezetnek.
Az alpolgármester elmondta, az előkészítő munka során jó együttműködés alakult ki a szegedi és a másik két nagy intézményfenntartó - a fideszes vezetésű megyei és hódmezővásárhelyi - önkormányzat között.