Emlékeztetett rá, hogy Ámos Imre centenáriumi kiállítását születése 100. évfordulóján, december 7-én nyitották meg a Modemben.
Ámos Imre a múlt századelő nagy reménysége volt, aki fiatalon, 1944-ben munkatáborban halt meg.
A művész jelentős életművet hagyott maga után, amit a debreceni Antal-Lusztig gyűjteményben őriznek. Ebből a gyűjteményből származik a debreceni centenáriumi kiállítás anyaga is, amelyben néhány olyan rajzot is megtekinthetnek az érdeklődők, amely a kiállítás megnyitója előtt került csak elő, s most először látható.
Különlegessége a tárlatnak, hogy Ámos Imre verseit is meghallgathatják a látogatók Jordán Tamás tolmácsolásában, hét hangtechnikai berendezés segítségével.
Ámos Imre centenáriumi kiállítását - a nyitva tartás meghosszabbítását követően - egészen február 24-ig tekinthetik meg az érdeklődők a debreceni Modemben.
A kortárs magyar képzőművészet emblematikus alakjának számító Bukta Imre életmű-kiállítása is egy héttel tovább, március 2-ig látható Debrecenben.
A művész életművét bemutató album, amely a közelmúltban jelent meg, újabb lendületet adott a kiállításnak - mondta Gulyás Gábor. Tájékoztatása szerint nagyon sokan kíváncsiak a tárlatra Debrecenen kívülről is, Budapestről például naponta két-három csoport is érkezik.
A Mezőszemerén élő művésznek ez az első nagy életmű-kiállítása.
Gulyás Gábor az MTI érdeklődésére elmondta azt is, hogy áprilisban újabb jelentős, Aba Novák Vilmos festő, grafikus műveit bemutató kiállításra készülnek. A művésznek 1962 óta nem volt önálló tárlata hazánkban. A bemutatásra kerülő festmények több mint fele magángyűjtők tulajdonában van - tette hozzá a Modem igazgatója.