Rogán Antal úgy fogalmazott: a kommunizmus a hazugságokra épített, de 1989-ben eldőlt, hogy kinek volt igaza. Az akkori döntés megkérdőjelezése a rendszerváltás megkérdőjelezése és aki ezt teszi, annak csak hátsó politikai szándékai lehetnek - tette hozzá.
"A kommunizmus áldozata mindenki, akitől csak egy kicsit a jövőjét vették el, (...) de a kommunizmus áldozatai közül talán a legtöbbet pontosan azok szenvedték el, akiket 1945 után a Gulágra hurcoltak el" - mutatott rá a politikus.
Rogán Antal elmondta: akik visszatértek a Gulágról több mint 30 évig voltak kénytelenek elviselni azt, hogy az ő történetükről nem beszél senki, vagy ha beszél, akkor hazudik róla. Az, hogy ma ismerjük az igazat, annak köszönhető, hogy azok, akik visszatértek, elmondták az utódaiknak".
A Gulág Emlékművet 1993-ban avatták fel Budapesten a Honvéd téren. A keresztet szimbolizáló emlékművet a Gulágon Elpusztultak Emlékének Megőrzésére Alapítvány hozta létre, azóta minden október második szombatján - az első hazaérkezők emlékére - és február 25-én, a kommunizmus áldozatainak emléknapján tartanak itt megemlékezéseket.