Horváth Ágnes szakminiszter az ünnepélyes alapkőletételen elmondta: az egészségügyi reform eljutott abba a szakaszába, amikor már az uniós fejlesztési pénzeket fel lehet használni, utalva a tárcavezető arra, hogy a kórházi tömb építéséhez 3,8 milliárd forint uniós pályázati pénz áll rendelkezésre, 2,4 milliárd forint pedig az Európai Beruházási Bank hitele.
Demszky Gábor főpolgármester azt hangoztatta, hogy a főváros "jól áll" az egészségügyi intézményi fejlesztések területén, azonban, ha a működtetésre nem fordít a kormányzat több pénzt, akkor a rekonstrukciók nem érnek semmit. Megjegyezte: a fővárosi kórházak tavalyi adósságállománya kétmilliárd forint. "A működésre muszáj több pénzt fordítani" - fogalmazott Demszky Gábor, hozzátéve, "ha nincs nővér, elmennek az orvosok, ha válság van ezen a területen azért, mert nincsen pénz, akkor ezek a beruházások önmagukban a célt nem tudják elérni".
László Imre, a fővárosi fenntartású intézmény főigazgatója hangoztatta, hogy a főváros 1998 és 2003 között 8 milliárd forintot költött a kórház fejlesztésére.