Az, hogy a kormányban felmerült a sztrájktörvény módosítása, nyilvánvaló aktuálpolitikai célokat szolgál - mondta a párt szóvivője az MTI-nek, majd hozzátette: a kormány adminisztratív módon akarja megakadályozni, hogy a munkások élhessenek jogaikkal.
Halász Zsuzsa úgy vélte: addig, amíg az elmúlt években a munkások nem akartak élni jogaikkal, nem is volt semmi probléma, amint azonban ezzel a joggal élni próbálnak, "abban a pillanatban (...) a kormány szerint ezt meg kell változtatni".
Hasonlót már a gyülekezési jog esetében is lehetett tapasztalni - tette hozzá.
A nagytőkés Gyurcsány-kormány újabb munkásvédelmi jogot akar elvenni, olyan jogot, amelyért a történelmi szociáldemokrácia nagyon sokat harcolt - szögezte le a szóvivő.
Kijelentette: ebből is látszik, hogy a kormány nem baloldali, semmi köze a baloldalhoz, semmi köze a szociáldemokráciához, hanem a multik kiszolgálója.
Amit jelenleg a kormány szándékáról tudni lehet, annak alapján "a KDNP egészen biztos, hogy nemmel fog szavazni" a módosításra - mondta.
A Népszava szerdai számában arról írt, hogy a VDSZSZ sztrájkja miatt kialakult helyzetben a sztrájktörvény módosításától tartanak a szakszervezetek.
A lap információi szerint a munkaügyi minisztérium valóban készen áll egy módosítás előkészítésére. Felvetődött a sztrájktörvény módosítása, vannak ugyanis olyan joghézagok, melyeket a kormány szerint pótolni kellene. Nincs megfelelően szabályozva az elégséges szolgáltatás, emiatt olyan eljárás bevezetésére lenne szükség, amely garantálja a megállapodást. Szükség lenne annak meghatározására is, hány nappal korábban kell bejelenteni a munkabeszüntetést. Kifogásolható továbbá, ha egy munkahelyen több szakszervezet működik, de csak az egyik tárgyal a vitatott kérdésekről.