Az ünnepélyes díjátadásra február 25-én került sor Hágában, az akadémia épületében - jelentette be az eseményről készített összefoglalójában a magyar nagykövetség.
A holland akadémia fennállásának 200. évfordulójára hirdette meg a Látható tudomány címet viselő nemzetközi fotópályázatot, amelyre 30 országból 279 pályamű érkezett.
Az akadémia elnökének vezetésével összeült zsűri több fázisban jutott el a legjobb négy fotó kiválasztásáig, s végül a magyar pályaművet, Márkus Róbert Harmatlégylárva egy csepp vízben című, mikroszkóp alatt fotózott felvételét ítélték a legkiemelkedőbb alkotásnak. A döntnököket az győzte meg, hogy a kép "a tudomány, a szépség, a mágia, az eredetiség és a művészetet ötvözete" - idézte az értékelést a közlemény.
Az MTA Szegedi Biológiai Központja Genetikai Intézetének fiatal munkatársa már 12 éve fotózza a mikroszkópon át elétáruló látványt, művészi fényképeivel mutatva be az általa tanulmányozott parányok világát a közönségnek.
A díjnyertes fotót a Nature című tudományos szaklap is publikálja következő számában.
A második, harmadik és negyedik helyezést elért fotók alkotói orosz, holland és indiai pályázók voltak.
Az akadémia honlapján megrendezett közönségszavazást, amely a a legjobb 20 pályamunkát vonultatta fel, egy egymással szembefordított emberi koponyát és robotfejet ábrázoló kép nyerte.