Lomniczi Gergely elmondta, hogy a 120-140 kilométeres szél több helyen gyökerestől fordította ki a felázott talajból a fákat, főleg fenyő- és bükkfajok estek áldozatul. Az erdészek felmérése szerint sok fa koronája is olyan mértékben megsérült, hogy rövid távon pusztuláshoz vezet.
A legnagyobb egybefüggő fakidőlések a budaörsi kopárokon következtek be, ahol több mint öt hektáron pusztult el a fenyő. Ezen a száraz, meredek területen 15-20 évet is igénybe vehet az erdőtakaró helyreállítása. A visegrádi Apátkúti-völgy meredek oldalában egy hektárnyi bükkös veszett oda, Pilisszentlélek határában pedig két hektáron dőltek ki a bükkfák.
Budapesten a II. kerületben, a Szépjuhászné és a Széher út térségében pusztított leginkább a vihar, itt egészséges, 31-40 centiméter vastag kőriseket és tölgyeket tört derékba a vihar. Komolyan megrongálódott a visegrádi sípálya felvonója.
A kidőlt fák pótlására a zrt.-nek összesen 8-10 hektárnyi erdőt kell telepítenie, ez 15-20 millió forint ráfordítást jelent. A pótlást őshonos fajokból végzik el, így elsősorban tölgyet, bükköt, kőrist és juharfát ültetnek el - mondta Lomniczi Gyergely.