Állatorvoslás az állatkertben
E hét végén kerül sor a magyarországi állatkerti, illetve vadállatokkal foglalkozó állatorvosok éves találkozójára, amelynek az idei évben is a Fővárosi Állat- és Növénykert lesz a házigazdája. A három napos szakmai rendezvényen összesen 25 előadás hangzi
2008. március 13. csütörtök 19:48 - Hírextra
Péntektől három napos állatorvosi konferencia kezdődik a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A Magyar Vad- és Állatkerti Állatorvosok Társaságának (MVÁÁT) immár hagyományos szakmai eszmecseréjén természetesen főleg az állatkerti állatorvoslás kérdéseivel, problémáival kapcsolatos előadások hangzanak majd el. A témák között szerepel a "problémás" nagyemlősök szállítása, a főemlősök és a tevefélék megbetegedései, és a denevérek állatorvosi ellátása is.
Az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően idén is lesznek külföldi vendégelőadók. Andrew Greenwood, a tengeri emlősök orvoslásának világhírű specialistája a cetekkel, illetve a fókákkal kapcsolatos állatorvosi kérdésekről, Chris Walzer, a Bécsi Állatorvos-tudományi Egyetem munkatársa pedig a rádiójeladók vadvédelmi kutatásokban való felhasználásáról, illetve az orrszarvúak gyógyászatáról tart majd előadást.
A három napos konferencia első két napján a tudományos előadásokra kerül sor, a harmadik nap pedig a résztvevők a Pozsonyi Állatkertet látogatják meg. Az effajta konferenciák, szakmai tapasztalatcserék különösen fontosak az állatkerti állatorvoslásban. Az állatkerti állatokkal foglalkozó orvosok ugyanis - a csak házikedvencekkel, vagy gazdasági haszonállatokkal dolgozó állatorvosokkal ellentétben - nagyon sokféle állattal foglalkoznak, ám az esetek száma állatfajonként kicsi. Így felértékelődik a jelentősége annak, hogy tapasztalataikat rendszeresen megosszák egymással.
Forrás: hirado.hu