A vásárlók körében a kicsi nyulak népszerűbbek, ezért a törpenyúlfajták mellett gyakran árulnak egészen fiatal állatokat is. Fontos tudni azonban, hogy a nyúlfiak 20 és 28 napos koruk között térnek át a tejről a szilárd táplálékra, ezért, ha valaki túl fiatal nyulat vásárol, annak tejjel történő táplálását is biztosítania kell.
A nyúl nem ugyanazt eszi, mint az ember, a vasárnapi ebéd maradéka tehát nem adható oda neki. Ugyanez vonatkozik a csokoládéra és hasonló nyalánkságokra. A legjobb, hogy ha a nyúl táplálékának alapját a boltokban kapható nyúltáp képezi, amely a fogak megfelelő kopását is elősegíti. Ez naponta friss zölddel, sárgarépával, karalábéval, retekkel és káposztával egészíthető ki. Fontos, hogy elegendő szénát is kapjon, mert az állatnak megfelelő mennyiségű rostra is szüksége van.
A nyúl vízigénye - ha nemcsak tápot és szénát, hanem zöldségeket is kap - nem túl jelentős, ennek ellenére helyes, ha van előtte ivóvíz. A kisnyulak számára 20-30 fok, a felnőttek számára a 15-20 fok a megfelelő hőmérséklet. A nyulakat leggyakrabban dróthálós nyúlketrecben tartják, mert a lakásban megrághatják például a szabadon futó kábeleket, a tapétát, és bútorok lábait is.
A Fővárosi Állat- és Növénykert - ahogy több mint egy évtizede minden évben - idén is azt javasolja a húsvéti nyúlvásárláson gondolkodó embereknek, fontolják meg, tudnak-e tartósan, a jó gazda gondosságával nyulat tartani.
Azoknak, akik végül nem vásárolnak nyulat, az állatkert nyuszisimogatóval és jelképes örökbe fogadással teremt lehetőséget arra, hogy ne maradjanak ki a "nyuszi-élményből".