A londoni Tate Gallery gyűjteményéből rendezendő bemutató meg nem nevezett, de minden bizonnyal hatalmas költségeit Aliser Uszmanov acélgyáros állja, akit az amerikai Forbes magazin a világ 91. leggazdagabb embereként tart számon 9,3 milliárd dolláros vagyonnal, igen jók a kapcsolatai a Kremllel és a londoni Arsenal labdarúgó klub közel negyedének a tulajdonosa.
Zinaida Bonami, a múzeum igazgatója a megállapodás szerdai aláírásakor úgy vélekedett, hogy a legutóbbi moszkvai Turner-kiállítás óta generációk nőttek fel, s a fiataloknak is meg kell ismerkedni műveivel. "Turner kivételes művész volt, akit nem teljesen értettek meg kortársai, mert messze megelőzte korát" - mondta Bonami. Úgy vélte, kizárt, hogy a hűvös orosz-brit kapcsolatok akadályt jelenthetnének a kiállítás útjában.
(Alekszandr Litvinyenko volt KGB-tiszt 2006-ban történt londoni meggyilkolása óta a kétoldalú kapcsolatok a hidegháború óta legsúlyosabb válságban vannak, mindkét fél kiutasította a másik több diplomatáját, Moszkva a British Councilt két területi ágának a bezárására kényszerítette, és néhány megfigyelő a kapcsolatok megromlásával hozta összefüggésbe a BP kőolajtársaság legutóbbi oroszországi problémáit is. Mindazonáltal Moszkva decemberben, a legutolsó pillanatban engedélyezte egy nagy orosz kiállítás megrendezését Londonban: az engedélyezés azért húzódott, mert Oroszország tartott attól, hogy lefoglalhatnak műtárgyakat.)
Turnert számos szakértő a francia impresszionisták elődének tekinti. Romantikus képei közül sok ábrázol vad viharokat, tüzeket, s a jeleneteket sokszor fénysugarak hasítják át.
Aliser Uszmanov az utóbbi években sokat tett azért, hogy külföldről hazakerüljenek orosz műtárgyak: megvette Msztyiszlav Rosztropovics és Galina Visnyevszkaja gyűjteményét, mielőtt azt Londonban elárverezték volna, visszavásárolta nagyon sok remek szovjet animációs film Amerikába került jogait, majd mind a Rosztropovics-gyűjteményt, mind a filmek jogait az orosz államnak adományozta.