Az ellenzéki politikus igen meglepőnek tartotta ezt a Becker László fővárosi metróbiztostól és Balogh Árpád BKV 4-es metró projekt igazgatótól származó tájékoztatást, mivel szerinte ezzel a tömegközlekedési járművek mindennapi működésétől vonnak el sok száz millió forintot. Mint mondta, ezt a feladatot az állammal kötött metrófinanszírozási szerződés alapján kellene rendezni, ha egyáltalán szükség van ezekre a tanácsadásokra - jegyezte meg. Javaslatát, hogy a főpolgármestertől negyedévente kérjenek tájékoztatást az AAM Kft. aktuális tanácsadásairól, a kormánypártiak leszavazták.
Wintermantel Zsolt érdekesnek tartotta azt, hogy miközben a 40 fős 4-es metró projektiroda működésére a következő öt évben 2012-ig 2,8 milliárd forintot szánnának, az AAM Kft.-vel 2011 végéig 3 milliárd forintos tanácsadói szerződést kötött a BKV vezetése. Megjegyezte, hogy a tanácsadók 20 ezer forintos óradíja havi 2,5 millió forintos személyenkénti díjazást jelent.
Szalkai István (MSZP) kezdeményezésére hosszasan foglalkozott a bizottság a Csepelen épülő központi szennyvíztisztítóban 2010-től keletkező nagy mennyiségű szennyvíziszap ártalmatlanítási problematikájával. A képviselő környezetvédelmi és közlekedési szempontból egyaránt károsnak, elfogadhatatlannak tartotta azt a jelenlegi megoldási szándékot, hogy közúton szállítsák a XVIII. kerületi Cséry telepre a szennyvíziszapot ártalmatlanításra.
A kormánypárti politikus utalva arra, hogy az általa javasolt megoldást támogatja Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes és Szaniszló Sándor XVIII. kerületi alpolgármester is, úgy vélte, az a legcélravezetőbb dolog, ha a csepeli szennyvíztisztító területén helyben ártalmatlanítják a szennyvíziszapot.
Az ellenzékiek, köztük Illés Zoltán, a Fidesz szakpolitikusa is támogatta ezt a javaslatot. Ezáltal ugyanis az érintett térségben élő százezreket nem kárhoztatnák naponta több tucatnyi teherautó által okozott környezetszennyezés és a Cséry telep térségében várható bűz elviselésére. Egyetértett Szalkai Istvánnal abban is, hogy a Cséry telepi megoldás csak ideiglenes, néhány évig elegendő megoldás lehetne, ezért jobb lenne más megoldást választani.
Gábor József (MSZP) alelnök szerint mindenféle szakmaiatlan sajtóhírek alapján nem indokolt a jelenlegi elképzelés, a Cséry telepi komposztálás elutasítása. A testület végül - az alelnök és Balogh Pál (MSZP) tartózkodása mellett - felkérte a főpolgármestert arra, hogy készíttessen egy részletes, átfogó javaslatot a Cséry telepi komposztálás kiváltására. A képviselők többször is nehezményezték, hogy a főpolgármesteri hivatal illetékes ügyosztályától nem kaptak érdemi információkat ez ügyben, s hiányolták az ülésről a szervezet vezetőjét is.