Mint írta, "a legenda szerint hazánkban a marcipánt itáliai, nápolyi szakácsok honosították meg, akik Aragóniai Beatrix kíséretében érkeztek. Mátyás király és Beatrix lakodalmán a számtalan finomság között egy marcipánból készült sakk-készlet örvendeztette meg a vendégsereget." Április 6-án, vasárnap, az egész napos program keretében a vállalkozó kedvű látogatók maguk is készíthetnek marcipán sakkfigurákat.
A virágkötő műhelyből kerülnek ki az udvarnép bokrétái, az érdeklődőket beavatják a pajzskészítés rejtelmeibe, teret kap a menyegzői ékszerek ötvösműhelye, az udvarhölgyek jelmeztára, s a kelengyés ládikák műhelye is.
A királyi lakomához majolikaedényeket, tányérokat is készíthetnek a látogatók kapcsolódva a Beatrix hozománya - Az itáliai majolikaművészet és Mátyás király udvara” című kiállításhoz. A tárlatot, amely a 15. század végi itáliai luxusművesség kiemelt műfaját, a majolikaművészetet mutatja be, a királyi párral, előkelő úrhölgyekkel és nemesekkel tekinthetik meg a látogatók a különleges tárlatvezetéseken.
Az egész napos program csúcspontja a menyegzői ceremónia, amelyen a Musica Historica régizene együttes középkori, reneszánsz, barokk és verbunkos, valamint török zenét játszik. Mandel Róbert itáliai reneszánsz dallamokat megszólaltató koncertjét és hangszerbemutatóját az Arbeau Historikus Táncegyüttes közreműködésével láthatja-hallhatja a közönség. A vasárnapot az Iparművészeti Múzeumban reneszánsz táncház és tánctanítás zárja Széll Ritával és Mandel Róberttel.
Szabó Krisztina tájékoztatása szerint az Iparművészeti Múzeum egy új programsorozatot is útjára indít áprilisban: a NyitottHáz címmel megrendezett eseményekre minden hónap második csütörtökén várják az érdeklődőket, akik különleges tárlatvezetéseken, kreatív foglalkozásokon, érdekes beszélgetéseken és izgalmas koncerteken vehetnek részt egészen este tíz óráig. Az első NyitottHázban április 10-én Mundruczó Kornél rendező lesz a múzeum vendége, ezt követi Pál István Szalonna és bandája koncertje.