Nem kis szorongás előzte meg a lap megjelenését a nagy többségében katolikus, konzervatív lakosságú Csendes-óceáni szigetországban, és a helyi egyházi vezetők is hangot adtak erkölcsi aggályaiknak. Oscar Cruz érsek egyenesen a hatodik parancsolatot idézte: "Ne paráználkodj!". A félelmek azonban igazolódtak. Mint a Playboy helyi mutációjának főszerkesztője, Beting Laygo Dolor hangsúlyozta: lesznek ugyan a lapban félmeztelen lányok, de mindig olyan pózban készülnek róluk a fotók, hogy a "lényeget" eltakarják.
Ennek szellemében látható az első Fülöp-szigeteki Playboy-szám címlapján Priscilla Meirelles brazil topmodell, aki 2004-ben a Miss Föld verseny nyertese volt. A nemzetközi számot csak 30 százalékban vették át, kiegészítették többek között helyi szépségekkel, közéleti személyiségekkel készült interjúkkal, valamint autós témákkal - ez ugyanis a Fülöp-szigetiek egyik nagy szenvedélye.
Dolor maga is hívő katolikus, és elismerte, hogy az egyház is befolyásolta szerkesztési elveit. "Nem akarok szégyenkezni, amikor megmutatom a lapot anyámnak, és azt szeretném, ha a gyermekeim is büszkék lennének apjukra" - mondta. Az egyházi vezetőknek pedig azt üzente, hogy "olvassák el a lapot, mielőtt véleményt mondanak róla".
A Playboy helyi olvasóközönsége már nem ennyire óvatos, sőt többen kifejtették a spanyol hírügynökségnek, hogy bár magukat jó katolikusoknak tekintik, nem értenek egyet az egyház állásfoglalásával, és igenis igénylik a teljes aktok bemutatását. "Nem vagyunk analfabéták és szeretnénk szabadon eldönteni, hogy mit olvasunk" - mondta egy 41 éves taxisofőr és bírálta a klérust azért, mert hatalmát az ország társadalmának és politikájának manipulálásra használja fel.
Egy 24 éves, magát melegnek tekintő fiatalember szerint nevetséges, hogy cenzúrázzák a Playboy fotóit. Volt olyan megszólaltatott nő, aki szerint a lapnak meg kell mutatnia azt, amire az olvasók vágynak, de nem szabad gyermekek kezébe adni, egy 24 éves diáklány viszont üdvözölte az erkölcsössé tett kiadványt, mert így "nem fog rossz hatást gyakorolni a fiatalokra".
Az 1957-ben alapított lap tulajdonosai mindazonáltal remélik, hogy a Fülöp-szigeteken nem kell majd szembenézniük olyan problémákkal, mint Indonéziában, ahol be kellett zárni a jakartai és bali irodáit iszlám csoportok támadásai és tüntetései miatt.