A rendőrség azért keresi a kapcsolatot a civil szférával, mert a növekvő feladatoknak igyekszik több együttműködés kialakításával is eleget tenni - mondta Busi László rendőr alezredes a dokumentum aláírása alkalmából tartott sajtótájékoztatón.
Tájékoztatása szerint a vízirendészeti rendőrkapitányság illetékességi területén eddig négy vízi mentő szakszolgálattal volt a közös munkára megállapodásuk, Szegeden, Szolnokon és a Tisza-tavon.
Mint elmondta: a Tisza-tavon azért kellett bővíteni a szakszolgálatok számát, mert ott több természetvédelmi terület van, amelyeken a vízi mentésre is szigorú szabályok vonatkoznak. A szakszolgálatokkal szervezett közös szolgálatok és a folyamatos kapcsolattartás javítja a rendőri reagálás idejét, és szükség esetén az összehangolt mentési tevékenységet. Az együttműködés a rendőrségnek pénzébe nem kerül - jegyezte meg Busi László.
Vajk László, a Mentor vízi mentő egység vezetője arról beszélt, hogy közhasznú nonprofit társaságként működnek, azaz eltartják magukat. A szolgálatot teljesítők középfokú életmentő képesítéssel rendelkeznek, a bajba jutottaknak rögtön segítséget tudnak nyújtani, nem kell a mentőket megvárni.
A tiszai vízirendészeti kapitányság rendőreinek tavaly 61 alkalommal kellett vízből embert kimenteniük. Ebből 57 esetben sikerült megmenteniük a fürdőzés közben rosszul lett vagy megsebesült embereket.