Ezt bizonyították be hódmezővásárhelyi óvodások, akik az óvónénik segítségével egy egész tárlatra való látnivalót készítettek az újrahasznosítható szemétből. - Mindez remek, érdekes és izgalmas játék számukra, s talán értékesebb és kedvesebb is lesz a végeredmény, mint a drága játékok - vélik a kezdeményező Zöld Kapocs Munkaközösség résztvevői.
A hódmezővásárhelyi Petőfi Sándor Művelődési Központban Kukatündér címen nyílt tárlatot csaknem négyszáz kicsi készítette. A programot tavaly ősszel hirdette meg a szervezet.
A pedagógusok szerint a gyerekeknek az alkotás örömén a túl a kiállításra való készülés is egyfajta természettudatos nevelés volt, hiszen a játékos tárgyformálás által a legifjabb generációk megtapasztalhatták, miként születik újjá egy már hulladéknak tekintett tárgy. Ennek köszönhetően találkozhattak azzal a gondolattal, hogy a látszólag értéktelen, kidobásra ítélt dolgoknak is lehet még szerepük a világban.
A csaknem négyszáz kiállított újrafeldolgozott tárgy között vannak Kinder-tojás belsőből, dugókból, fémdobozokból, tojástartókból, papírtasakokból, üvegekből készült "műremekek" is. Az óvodások többek között alkottak fémdobozokból szélcsengőt vagy tárolódobozt; kalózhajót műanyagüvegből, gólyafejet pezsgőskupakból és lovagi várat tojástartóból.
A tárlat egy hétig látható a Művelődési Központban.