Az előbbiekhez tartozik a kenguru és a kendő. Ezeket már az újszülött csecsemők is használhatják, sőt ez a legjobb számukra. Ugyanis az édesanya mellkasához vannak kötve, ahol biztonságban érezhetik magukat, hiszen ugyanazokat a belső hangokat hallják, mint bent a pocakban.
Terhelhetőségük nagy, akár hároméves korig is használhatók, de abban a korban már nehezen viseli a gyerkőc. Azonban arra fel kell készülni, hogy ennek az öt méteres kendőnek bizony súlya van, így egy kiló plusszal kell számolnia az ’’édes teher-hordónak’’ – árulta el Gacsályi Katalin, szakértő.
Sőt, ha nő a baba, akkor is van megoldás! Ugyanis háti hordozóra cserélhetjük a kengurut, amelynek viselésekor még mindig közeli kapcsolatban van a gyerek a szülővel.
– Ez főként az apukák kedvence, csak felkapják kis ’’sózsákjukat’’, és máris mehetnek kirándulni, a csöppség pedig élvezheti a kilátást – tette hozzá a szakértő.
A másodlagos hordozók fő funkciója azonban nem a cipelés. Ide tartozik a pihenőszék, a mózeskosár és a bundazsák. Az utóbbi kettő a babakocsi része, de alkalmas hordozásra is. A lényeg, hogy a kicsi mindig érezze a szülő jelenlétét.