Az történt ugyanis, hogy miután a kormányfő nem reagált az idegenforgalmi látványosságnak számító, a hírességek viaszfiguráit bemutató múzeum felkérésére, hogy üljön modellt viaszszobrának elkészítéséhez, a panoptikum közvélemény-kutatást végzett látogatói között arról, egyáltalán óhajtják-e, hogy Gordon Brown figurája ott legyen a múzeumban.
Az eredmény teljesen egyértelmű a népszerűségének mélypontján lévő munkáspárti politikus szempontjából: 5038-an (a válaszolók 83,8 százaléka) nem akarja, 1025 (16,2 százalék) akarja látni a miniszterelnököt a panoptikumban.
Így Gordon Brown lesz az első hivatalban lévő brit miniszterelnök, aki hiányozni fog a viaszfigurák közül - éppen mert nem hiányzik - a látogatóknak.
A miniszterelnök közönyén felpaprikázódott panoptikum közleményben jelentette be: most már akkor sem állítanák be gazdag gyűjteményükbe a Downing Street 10, a mindenkori kormányfői rezidencia lakóját, ha kérné, mivel ráhagyja magát közönségének döntésére.
A kommünikének csak a zárómondata csillant fel némi reményt azoknak, akik ebbe nem akarnak belenyugodni: a múzeum újabb kérést intéz Gordon Brownhoz, hogy üljön modellt viaszfigurájának megformázáshoz - ha megnyeri a következő választásokat.