Tájékoztatása szerint kedden reggel válságstábot hívott össze a városházán, intézkedtek a romok eltakarításáról és már megkezdődtek a helyreállítási munkálatok is.
A város képviselő-testülete a jövő heti ülésén dönt a helyreállítási költségek biztosításáról - tette hozzá a polgármester.
Elmondta, levélben köszönetet mondott már annak az ápolónőnek, aki a közeli megyei kórházban éjszakai ügyeletes volt, s a Bakonyi Házban felcsapó lángokat látva azonnal hívta a tűzoltókat. A tájházat eredeti állapotában állítják helyre; fa tetőszerkezettel és nádfedéssel. A polgármester utalt arra is, hogy az épület biztosítva volt.
Zentai Lajos alezredes, a veszprémi városi tűzoltóság parancsnokhelyettese elmondta: az előzetes vizsgálatok szerint a tüzet az elektromos vezeték műszaki meghibásodása okozta. Közlése szerint az éjféltájban keletkezett tűzhöz öt kocsival 22 tűzoltó vonult ki a riasztást után néhány perccel; az oltás gyors megkezdésével sikerült megmenteni a födémszerkezetet és így a házban lévő nagy értékű népművészeti alkotásokat, múzeumi tárgyakat.
A kora reggeli nagy esőzés azonban átáztatta a födémet, ezért alulról meg kellett erősíteni - tette hozzá az alezredes.
V. Fodor Zsuzsanna, a Veszprém Megyei Laczkó Dezső Múzeum igazgatója, a tájház kezelője elmondta: náluk is válságstáb működik hajnal óta, s a házból a műtárgyakat, értékeket "mentik át" a megyei múzeum raktárába, ahol megkezdik a kisebb sérülések helyreállítását is.
Kiemelte: a veszprémi Bakonyi Ház a Dunántúl első szabadtéri néprajzi múzeuma, a veszprémiek közadakozásából építették 1935-ben. Az árkádos kisnemesi kúriát megjelenítő házban a bakonyi térség egykor jellegzetes szoba- és konyhai berendezését, az ott élők használati tárgyait láthatják az érdeklődők. A bakonyi házban sok kulturális hagyományőrző rendezvényt is tartottak - tette hozzá az igazgató.