Mint azt Fogarasi Lajos, a Petőfi Csarnok ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, minden évben megpróbálnak valami újdonsággal szolgálni a közönségnek. A képzőművészet eddig nem volt szerves része az intézmény kulturális tevékenységének, ezért gondoltak arra, hogy áthelyezett internet-kávéházuk helyén egy képzőművészeti galériát nyissanak.
"Alapvetően fotókkal fogunk dolgozni, mert nem egy olyan klasszikus kiállítóhely vagyunk, ahová a közönség elzarándokol a műalkotásokért. Mi inkább az eddigi profilunkba illő tárlatokat szervezünk, melyeket elsősorban a koncertlátogatók fognak megtekinteni" - beszélt a tervekről Fogarasi Lajos.
A Petőfi Csarnok célja az, hogy ez a réteg szélesebb spektrumban találkozhasson a kultúrával, de van egy másik, nyíltan vállalt tevékenységi köre is: az egészségre nevelés, a bűnmegelőzés, a drogprevenció. "Ez mind a feladataink közé tartozik, ezért ilyen témájú tárlatokat is tervezünk" - árulta el az igazgató.
"Kapunk majd anyagot például a Bűnügyi Múzeumtól, az Egészségügyi Minisztériumtól, így rajtunk keresztül ezek az üzenetek talán hatékonyabban eljutnak majd a fiatalokhoz, azokhoz is, akik egy hagyományos kiállítóhelyre nem biztos, hogy elmennének" - vélekedett Fogarasi Lajos.
Az igazgató elmondta, hogy szeretnének az intézményben zajló koncertekhez kapcsolódó tárlatokat is szervezni, valamint kiemelt rendezvényeik is kiállításokkal egészülnének ki. "Terveink között szerepel, bár a szervezőkkel még nem egyeztettük, hogy az évente megrendezett gyimesi csángóbálhoz fotókiállítással is készüljünk " - említette példaként Fogarasi Lajos.
Horváth Csaba főpolgármester-helyettes a megnyitót követően az MTI-nek nyilatkozva úgy vélte, egyre nyitottabbak az emberek a kultúrára, és a fiatalok befogadó készsége is nő, amit bizonyít, hogy a Múzeumok Éjszakája és a Múzeumok Majálisa évről-évre egyre több látogatót vonz.
"Ennél közelebb vinni a kultúrát a fiatalokhoz nehéz lenne, ezért majd a témaválasztásnál is oda kell figyelni, hogy azok a képző- és fotóművészek tudjanak az új galériában kiállítani, akik ennek a korcsoportnak a gondolatvilágához igazán közel állnak" - emelte ki Horváth Csaba.
Kodrucz Sándor tárlata, amely június 22-ig látható a Pecsa Galériában, válogatás a fotóriporter olimpiákon és paralimpiákon készült legérdekesebb fényképeiből.
A Magyar és a Nemzetközi Öttusa Szövetség, illetve a Nemzetközi Kézilabda Szövetség hivatalos fotósa, aki 1998-ban a "Világ legjobb kézilabda fotója" pályázat nyertese volt, 4 olimpián, 17 világbajnokságon, 21 Európa-bajnokságon fotózta kedvenc sportágait. Képei 31 könyvben és számos falinaptáron jelentek meg. 5 állandó kiállítása van és 31 alkalommal rendeztek képeiből tárlatot az ország különböző pontjain.