Új helyzetet teremtett az egri kórházban az a tény, hogy a dolgozók háromnegyede nemet mondott a HospInvest Zrt. munkaszerződési ajánlatára. A cégnek legkésőbb decemberig át kell vennie a kórházat, s meg kell kötnie a munkaszerződéseket, máskülönben a kórház "visszaszáll" a megyére. - Vannak olyanok, akiket a politika hevít: nem alkufolyamatnak tekintik a munkaszerződés megkötését, hanem ebben látják a baloldali többségű megyei önkormányzat megbuktatásának lehetőségét - állítja a kórház egyik fiatal orvosa.
E kiélezett helyzetben, több nyilatkozóhoz hasonlóan, ő sem vállalja a nevét - fél a retorzióktól. Dr. Berhés István, az egri kórház megbízott orvos igazgatója - emellett pedig a III. számú belgyógyászati osztály megbízott vezetője - szerint az a sajátos helyzet alakult ki, hogy az osztályvezetői, főorvosi kar nem azon dolgozik, hogy érvényt szerezzen a tulajdonosi határozatnak. Nekik ugyanis a megyei önkormányzat és a HospInvest Zrt. szerződése szerint együtt kellene működniük az átadás-átvétel mielőbbi lebonyolítása érdekében.
Deák Gábor, a HospInvest Zrt. alelnöke elismeri: hibát vétettek, amikor kellő körültekintés nélkül készítették elő a munkaszerződéseket. A céggel szembeni bizalomvesztéshez, gyanakváshoz nagymértékben hozzájárult az, hogy a munkaszerződéseket nem az anyacég, hanem - az alelnök szerint pénzügytechnikai okokból - egy általuk félmillió forintos törzstőkével létrehozott cég, az Agria Kórház Kft. kötötte volna meg. A megyegyűlés elnökének kérésére ezt korrigálják, s a következő hetekben minden dolgozónak új szerződést ajánlanak - immár a HospInvest Zrt. nevében.