A hosszú éjszakákon át folyó közös megfigyelésre és a kapott eredmények elemzésére valamikor a jövő év során kerül majd sor. A csillag még nincs meg, de nyilván olyat szemelnek majd ki, amelyikről a legvalószínűbbnek gondolják, hogy otthont adhat egy földönkívüli civilizációnak.
A tucatnyi vagy még több csillagászati központ összefogása azért fontos, mert így nagyobb eséllyel szűrik ki az élet nyomaira utaló jeleket. A tudósok ugyanakkor tisztában vannak azzal, hogy nagyon halvány a remény az "alienek" felfedezésére.
"Az életben legalább egyszer mindenki kíváncsi lesz arra, hogy végtelen-e a világegyetem, és tényleg élnek-e benne földönkívüliek" - magyarázta a kutatóprogram motivációit az egyik japán csillagász.
Az ázsiai szigetországban egyébként nem újdonság az alien- és ufókutatás. A téma tavaly is nagy port vert fel, amikor egy parlamenti honatya azt a kérdést szögezte a kormánynak, hogy valaha is megerősítette-e az ország a földönkívüliek létét? A kormány kategorikus nemmel válaszolt.