Az emberek és a mindenhonnan érkező autók elözönlötték a moszkvai belváros utcáit, amelyeket végül le kellett zárni, mivel az ünneplés főleg az úttesteken zajlott: a központban mintegy félmillió ember ünnepelt a nagyon türelmesen szemlélődő rendőrség adatai szerint.
Boldog-boldogtalan összeölelkezett, összecsókolózott, az autók tetején is táncoltak, s az autósok is kiszálltak időnként, hogy a gyalogosokkal együtt ünnepeljenek.
A várost elborították az orosz nemzeti zászlók, az emberek pezsgősüvegek dugóival lövöldöztek, tűzijátékokat rendeztek, petárdákat robbantottak, az orosz slágerek mellett a himnuszt énekelték mindenhol.
A Tverszkaja - egykori Gorkij - utca több pontján spontán utcabálok alakultak ki, ahol gyerekektől az idősekig minden korosztály képviselői ropták a táncot, a Puskin-téren pedig nekiálltak egy focimeccset lejátszani.
Ezúttal azonban már nem csak a belvárosban ünnepeltek, mint a legutóbbi győzelemnél, hanem a város minden pontján hallatszott a dudálás, a diadalittas kiabálás és éneklés, s a külső kerületekben is rendeztek komoly magán-tűzijátékokat.
Az utolsó mérhetetlenül boldog és halálosan kifáradt szurkolók csak reggel hét óra körül hagyták el a város utcáit, amelyeket ekkor kezelésbe vett a köztisztasági hivatal.
Hasonló örömünnepeket rendeztek a szurkolók más nagyvárosokban is, így Szentpéterváron, Omszkban és a Don menti Rosztovban.
Hírügynökségi jelentések szerint a szurkolók a hagyományos fociindulók szövegét már át is költötték, hogy megénekeljék a hollandok feletti - hosszabbításban kiharcolt 3-1-es - győzelmet.