A közös alkotással ahhoz a lelki- és szellemi rehabilitációs programhoz csatlakoznak a résztvevők, amelyet a Semmelweis Egyetem II. számú Gyermekklinikája már évek óta sikeresen alkalmaz.
Garami Miklós gyermekonkológus, a klinika osztályvezető főorvosa elmondta: a játékterápia azt az életmódot biztosítja a beteg gyermekeknek, amelyet a betegség elvesz. A klinikán a kicsik a gyógyszeres terápia után különböző foglalkozásokon vehetnek részt, amely hozzájárul a testi-lelki gyógyuláshoz.
Most először kerül arra sor, hogy a játékterápiát a kórház falain kívül biztosítják. Az eseményen 15-20, döntően daganatos betegségben szenvedő gyermek vesz részt. A program nyitott más egészséges fiatal számára is.
Garami Miklós hozzátette: amennyiben a közös alkotás jól sikerül, szeretnék a programot rendszeressé tenni.
A NOHA Stúdió és Alkotóműhelyt fiatal képző- és iparművészek hozták létre 2006 májusában a testi és lelki egészség együttes védelme érdekében. Náluk életkortól függetlenül mindenki megtalálhatja a számára kihívást jelentő és adottságainak leginkább megfelelő művészeti feladatot. Idén nyáron a stúdió munkatársai a gyermekeknek szervezett kézműves foglalkozásokkal kiköltöztek a Margitszigetre. Szombatonként a Holdudvar Galéria kertjében várják - hétről hétre változó programmal - a gyermekeket és szüleiket.