A tetőt először újrafóliázták, majd újralécezték, végül erre a födémre erősítették fel az új, jó minőségű cserepeket. A hivatalosan kárelhárítási munkálatoknak nevezett folyamatot reményeik szerint az idén teljes egészében befejezik - közölte.
A plébános a fővárosi önkormányzat támogatása mellett kiemelte az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) 40 milliós, két részletben folyósított szubvencióját is.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a Március 15. téren álló katolikus templom más helyeken életveszélyes állapotban van 2006 óta, mert a vakolat potyog, még a tornyokról is, a sekrestye felett pedig még mindig beázik a mennyezet. Ezen az állapoton tovább rontott a 2006. augusztus 20-án kitört nagy vihar. Az életveszély megszüntetésére szeretnének pályázaton pénzt elnyerni.
A felújítás megvalósításáért a hat érdekelt fél - a tulajdonos fővárosi önkormányzat, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye, a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia, az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM), az V. kerületi önkormányzat és a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal - együttesen dolgoz ki építési tervet, amellyel európai uniós pályázatokon indulnak - közölte Osztie Zoltán.
A mintegy másfél milliárd forintos beruházás pályázati anyagának elkészítése azonban 100 millió forintba kerül, mert a dokumentációnak sokféle szakember - például restaurátorok, művészettörténészek - véleményének összességét kell tartalmaznia - tette hozzá.
A belvárosi Nagyboldogasszony-templomot 1048-ban alapították, az épület a XII. században készült el, mai formáját pedig a XVII. században nyerte el.