Szocialista kérdések a kórházvezetéshez
Török Zsolt szocialista országgyűlési képviselő azt várja az egri kórház vezetésétől és a fenntartó Heves Megyei Önkormányzattól, hogy határozott lépésekkel biztosítsa az intézményben a nyugodt gyógyító munka feltételeit. A politikus pénteken sajtótájékoz
2008. szeptember 12. péntek 13:28 - Hírextra
A megyei kórház főorvosi karának óriási felelőssége van abban, hogy így alakulhattak az események - közölte.
Azt kérdezte az intézmény menedzsmentjétől: tájékoztatták-e a dolgozókat arról, hogy amíg az egyik pályázó 300 dolgozó elbocsátását tervezte, addig a győztes, a létszám fenntartása mellett 15 százalékos béremelést kíván adni?
Tájékoztatták-e a dolgozókat arról, hogy míg az egyik pályázó 3 milliárd forintos beruházást vállalt, addig a győztes 6 milliárd forintot kíván fejlesztésekre fordítani?
A továbbiakban azt kérdezte, hogy mikor kívánnak rendet tenni a kórházban és megakadályozni, hogy az intézmény területén bárki gyűlést, demonstrációt, rendezvényt tarthasson, akadályozva a gyógyító munkát.
Az MSZP-s politikus szerint a kialakult helyzet nyomán egyre több Heves megyei beteg választ más intézményt és az ebből eredő bevételkiesés akár előidézheti egyes osztályok bezárását is.
Kérdéseit eljuttatja a kórház vezetéséhez, és várja a válaszokat, abban bízva, hogy az egri kórház végre a 320 ezer Heves megyeié lesz, és nyugodt körülmények között, igazi gyógyító munka folyik majd - mondta Török Zsolt.
A szocialista vezetésű megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc Kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott, illetve ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat.
A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.
A HospInvest Zrt., saját közlése szerint, augusztus közepén adta be a működési engedély iránti kérelmét a népegészségügyi szolgálathoz, ám a hatóság hiánypótlást rendelt el. Ebben a helyzetben a cég arra kérte a Heves megyei önkormányzatot, hogy 60 nappal hosszabbítsa meg az intézmény átvételére kapott, szeptember 1-jén lejáró határidőt, s a testület eleget tett a kérésnek.
Időközben orvosok és ápolók éhségsztrájkot kezdtek a kórházban. Azt követelik, hogy a megye bontsa fel a vagyonkezelési szerződést.
Forrás: MTI