Árvízvédelmi gyakorlat
A feltételezett katasztrófahelyzetben önkéntesek, katasztrófavédelmi, polgárvédelmi, környezetvédelmi és vízügyi szakemberek, a rendőrség, a tűzoltóság, a mentőszolgálat, valamint karitatív mentőszervezetek munkatársai, több mint 200 résztvevő azt gyakoro
2008. október 21. kedd 17:08 - Hírextra
Heizler György, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója az MTI-nek a helyszín kiválasztásáról és a gyakorlatról elmondta: a négy környékbeli település - Lakócsa, Potony, Tótújfalu és Szentborbás - a leginkább veszélyeztetett egy esetleges drávai árvíz esetén, ezért e településeken két árvízvédelmi szakalegységet szerveztek a lakosság és az értékek megvédésére. Összesen 72 helyi lakost készítettek fel a védekezésre, ennek része a mostani gyakorlat.
Az igazgató szólt arról is, hogy a gyakorlaton megfigyelőként a szomszédos Horvátországból -Verőce, Kapronca és Eszék megyékből - 12 katasztrófavédelmi szakember vett részt megfigyelőként. Hozzátette: előbbi kettővel napi kapcsolatban vannak, közös gyakorlatokat is hajtottak végre, és szükség esetén egy árvízi védekezésben is számítanak egymás segítségére.
Endrődi István, a Magyar Polgári Védelmi Szövetség elnöke az MTI-nek arról számolt be, hogy a környező településekről 105 állampolgárt rendeltek be polgári védelmi szolgálatra, s valamennyien meg is jelentek a gyakorlaton. Hozzátette: nagyon elégedett a résztvevők elméleti és gyakorlati felkészültségével.
Közölte: húsz év után az idén ez már a negyedik, különböző veszélyhelyzetekre felkészítő gyakorlat, amelyen a Magyar Polgári Védelmi Szövetség tagjai a társszervekkel közösen vesznek részt. Elmondta továbbá, hogy a szövetség kétmillió forint értékben műszaki mentéshez szükséges védőfelszereléseket adott a Dráva menti falvak védekezésre felkészített lakosainak.
Forrás: MTI