Az adóügyben megvan az egyetértés
Lendvai Ildikó szerint nem kell aggódni amiatt, hogy az adótörvények fő céljaiban vita lenne az MSZP és az SZDSZ között, hiszen a kormány koncepciója megfelel a liberálisok elképzeléseinek; erről az MSZP elnöke szerdán a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában beszélt.
2009. május 20. szerda 10:35 - HírExtra
A politikus közölte: a kormány elé kerülő adójavaslat "fő vonalaiban" megfelel az SZDSZ elképzeléseinek is.
A vagyonadóval kapcsolatban nem merült fel olyan kifogás, hogy ez ne legyen - közölte arra a felvetésre, hogy az SZDSZ-nek vannak fenntartásai az elképzeléssel kapcsolatban. Hozzátette: egy törvény parlamenti vitája arra való, hogy ha valaki valamit változtatni kíván a javaslaton, akkor elképzeléseit módosító indítványban benyújtsa a parlamentnek.
Lendvai Ildikó azzal kapcsolatban, hogy a változások hogyan érinti az embereket, azt mondta: "a munkavállalók 90 százaléka fog abba a csoportba tartozni, akinek csökken a személyi jövedelemadója, a lakosság 5-10 százaléka pedig abba, amelyiknek lesz egy új adóterhe, a vagyonadó".
Mint mondta, 160-220 ezer forint közötti havi fizetés esetén 10-20 ezer forint közötti összeggel több marad a munkavállaló borítékában, s ez után a fizetés után 10 ezer forintnál kevesebb járulékot fizet a munkaadó.
Donáth László szocialista képviselő szerdai Népszabadságban megjelent interjújával kapcsolatban, mely szerint az MSZP-ben is vannak rasszista hangok, a pártelnök azt mondta: "rasszista szocialista képviselőt nem ismerek, és nem is akarnám ismerni, nem is akarnám, hogy szocialista képviselő legyen".
E téma kapcsán - felvetésre reagálva - emlékeztetett arra, hogy nem volt ott minden "normális" pártember a szombati rasszizmus elleni demonstráción. Ez azt jelzi - vélte -, hogy van aki úgy gondolja, fontosabb a politikai pártokat elválasztó szakadék, minthogy egyszer egymás mellett álljon egy tiltakozásban az MSZP, a Fidesz és a KDNP elnöke is. Lendvai Ildikó szerint fontos lenne, hogy mindenki világossá tegye a hívei számára azt: elítéli a rasszizmust.
Egy másik kérdésre válaszolva - amely a pécsi polgármester-választás MSZP-re gyakorolt hatását firtatta - azt mondta: nem tart arról, hogy akár a pécsi kudarc, akár az EP-választás eredménye miatt felgyorsulna az önkormányzatokban az MSZP-frakciókból való kilépési hullám.
Forrás: MTI
Az aktív korú munkavállalólók a politikai populizmus miatt vagyonadóvá átkeresztelt ingatlanadó ellentételezését megkapják a jövedelemadó csökkentésén keresztül.
A közalkalmazottak a nominálbérveszteséget kb.megkapják a csökkentett jövedelemadóban, a "vagyonadót" - ami az ingatlanra lesz többnyire kivetve - viselniük kell.
A nyugdíjasok a nominális nyugdíjcsökkentést nem kapják meg semmi módon, az ingatlanadót viselniük kell!
A nyugdíjasok esetében volt egy hosszútávú társadalmi szerződés, miszerint a befizetéseiket azon nyomban elköltötték az éppen nyugdíjas állománycsoport részére.
Méltányos lenne, ha a legkisebb ellenállásra képes néptömegek egyszerű szocialista típusú kisemmizése helyett valami üzleti szemléletű - helyesebben biztosítás alapú - nyugdíjmegállapítás folyna, akár visszamenőleg is.
Ne mondja senki, hogy a korábbi befizetéseink elfolytak, vagy akár okosan felhasználta azokat a mindenkori adminisztráció.
Az IMF-nek próbálja elmesélni a kedves társaság, hogy elnézést, az a pénz már nincs meg.
Kellettek ezek a humánus, egyes népességcsoportok óriási módon lenyomó megtakarítási intézkedések, amit gondolkodás nélkül meghoztatok.
Bátor dolog volt mérlegelés és ész nélkül..
Bár tudjuk, hogy a hatalom jelenlegi viselői soha többé nem jönnek vissza.
Bár van:
ezermilliárdos adót be nem fizető feketegazdaságunk,
ezermilliárdos korrupciónk,
(tíz)milliárdokkal el nem számoló választott tisztségviselői tömeg, akik az etika csúcsait ostromolják