Közölte: már az EP-választások előtt közölte, hogy Magyarország Barrosót fogja támogatni. Az uniós országok vezetői egyhangú támogatásukról biztosították José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság eddigi elnökének azon törekvését, hogy újabb öt évig ő irányíthassa az EU legfőbb végrehajtó testületét. Az 53 éves portugál konzervatív politikusnak a tagországok támogatásán túl az Európai Parlamentben (EP) is többséget kell kapnia a tisztség elnyeréséhez.
Bajnai Gordon az interjúban szólt arról: az IMF és az Európai Bizottság egyetértett azzal, hogy 3,9 százalék legyen Magyarország idei államháztartási hiánya, ezzel - mint mondta -, Európa legjobban gazdálkodó egyharmadába fogunk tartozni. "Régen mondták nekünk már azt, hogy Magyarország jól teljesít gazdasági mutatókban. Most végre ide is eljutottunk, még akkor is ha ennek kemény ára van, de ez azt jelenti, hogy Magyarország képes lesz kijönni a válságból" - fogalmazott a miniszterelnök.
Arra a kérdésre, hogy mennyire kőbe vésett az IMF-hitelek felhasználása, azt mondta: ez szigorúan szabályozott. "Tartalékot képezhetünk belőle, a lejáró államadóságunkat megújíthatjuk belőle", és mintegy 2 milliárd eurónyi olyan tartalék van benne, amiből a magyar bankokat lehet támogatni, "szerencsére erre még nem nagyon volt szükség, és úgy látom, hogy nem is nagyon lesz." Hangsúlyozta, hogy csak erre a három célra használható ez a hitel, ebből nem lehet osztogatni vagy gazdaságot élénkíteni, nem lehet belőle hiányt csökkenteni és nem lehet választási költségvetést csinálni.
Ez a pénz arra van, hogy tartaléknak használjuk, és ha javul a bizalom Magyarország iránt, akkor lehet, hogy nem is lesz szükség a teljes IMF-keretre. Ha azonban visszatérne az "extrém bizalmatlanság" a piacon, és nem tudnánk hitelekhez jutni, "akkor az IMF kész minket akár hosszabb távon is segíteni." Bajnai Gordon felhívta a figyelmet arra, hogy a KPMG nemzetközi tanácsadó cég nemrégiben közölte: a régióban Magyarország hívta le a legtöbb forrást, kötötte le a legnagyobb arányban az uniós pénzeket.