Megmenekül mindhárom kórház
Gyöngyösön és Hatvanban egyaránt a helyi önkormányzat által működtetett cég veszi át a tervek szerint a helyi kórház üzemeltetését augusztus 1-jén, miután a HospInvest benyújtotta a bírósághoz felszámolása iránti kérelmét.
2009. július 13. hétfő 17:02 - HírExtra
Korábban már mindkét település felmondta a szerződést a HospInvesttel, vagyis a cég jelenleg a felmondását tölti a két településen, illetve Parádfürdőn, amelyet a hatvani kórházat üzemeltető Kft. keretein belül üzemeltet a HospInvest.
Hiesz György, Gyöngyös szocialista polgármestere az MTI-nek elmondta: már megkezdődött az átvétel-átadás, a leltározás.
Minden feltétel adott ahhoz, hogy a kórház, mintegy 500 dolgozója, a népegészségügyi engedély birtokában, illetve az egészségbiztosítási finanszírozás aláírása után zavartalanul működtesse az intézményt.
A HospInvest egyébként minden tekintetben működőképesebb, rugalmasabban, gazdaságosabban működtethető kórházat hagy maga után, mint amilyen 2007-ben, az átadáskor volt az intézmény. A többi között sor került a teljes informatikai rendszer cseréjére, a gyógyszertári központ felújítására és egy közforgalmú gyógyszertár kialakítására.
Megtörtént a gasztroenteorológiai labor és a radiológia teljes műszercseréje és a sürgősségi betegellátó részleg kiépítése - sorolta az eredményeket Hiesz György.
A hatvani szocialista polgármestere úgy fogalmazott, hogy a hatvani kórház nincs rosszabb helyzetben, mint amikor 2006-ban átadták az intézményt. Sőt az átadás előtt számos területen a minimum feltételeket sem teljesítette az intézmény, ami megváltozott a HospInvest megjelenése után, illetve mintegy 120 millió forintos műszerfejlesztés valósult meg.
Érsek Zsolt elmondta: Hatvanban az önkormányzati tulajdonú Városgazdálkodási Zrt. fogja átvenni a 415 főállású és 50 szerződéses munkatársat foglalkoztató intézményt.
Egyúttal koncessziós pályázatot írtak ki a két kórház, vagyis a hatvani és a parádfürdői üzemeltetésére, amelynek július 21-én jár le a beadási határideje.
Tudomása szerint két érdeklődő már meg is vásárolta a tenderfelhívást. Ez azt jelenti: lehetséges, hogy rövid önkormányzati működtetés után újra egy magántársaság üzemelteti majd az intézményeket.
A parádfürdői, csupán rehabilitációs ágyakat működtető intézmény épületéért, egyébként eddig bérleti díjat fizetett a HospInvest az államnak. Hatvan ennek elengedését fogja kérni az egészségügyi tárcától, ugyanis csak ebben az esetben tudja átvenni a Városgazdálkodási Zrt. az intézményt - mondta Érsek Zsolt.
A HospInvest tulajdonosai a pénteki közgyűlésen döntöttek arról, hogy a csődvédelem helyett felszámolást kérnek. A cégcsoport áprilisban kért csődvédelmet maga ellen, ami augusztus közepéig fizetési moratóriumot jelentette volna számára. Ennek törvényi feltétele, hogy a moratórium időszakában meglegyen a pénzügyi egyensúly, azaz a bevételek fedezzék a kiadásokat. Miután a cégcsoport ezt nem tudta teljesíteni, a felszámolási kérelem mellett döntött.
Forrás: MTI