2024. november 23. - Kelemen, Klementina

Obama tart a súlyos környezeti katasztrófától

Az amerikai kormány mindent elkövet az olajszennyeződéssel kapcsolatos krízis megszüntetésére - jelentette ki Barack Obama elnök vasárnap, miután a Mexikói-öböl partjára, Louisiana államba érkezett, és tájékozódott a kárelhárítási műveletekről.
2010. május 3. hétfő 08:30 - HírExtra
Obama kijelentette: példátlan környezeti katasztrófa fenyeget, amerikaiak ezreinek megélhetése forog veszélyben. Tájékoztatása szerint az olajfolt 9 mérföldre megközelítette Louisiana partvonalát. Közölte: a kormány minden lehetséges eszközt felhasznál annak megakadályozására, hogy a szennyeződés partot érjen, és minél előbb leállítsák a mélytengeri szivárgást. Ez utóbbi több napot vehet igénybe - tette hozzá.

Obama többször is hangsúlyozta: kormánya már az első naptól fogva erőteljes választ adott a balesetre, illetve a katasztrófára. Azt mondta, a legrosszabb forgatókönyvre készültek fel. "A kormány mindent megtesz, akármibe is kerül és akármilyen hosszú ideig is tart, a válság megállítására" - jelentette ki.

Megerősítette azt, amit Janet Napolitano belbiztonsági miniszter korábban már közölt: a szivárgásért az elsüllyedt olajplatformot üzemeltető BP a felelős, a brit olajcégnek kell megfizetni a kárelhárítás költségeit.

Az amerikai elnök azután repült el Louisianába, hogy a Fehér Ház pénteken még azt közölte: Obama az elkövetkező napokban biztosan nem utazik a Mexikói-öbölhöz.

A Fox News hírcsatorna tudósítása szerint az olajszennyeződés mérete már elérte Puerto Rico nagyságát (az Egyesült Államok társult állama 9100 négyzetkilométer nagyságú). A konzervatív televízió azt is kiemelte, hogy egyre több bírálat éri a kormányt és a BP-t, amiért nem tettek meg minden a katasztrófa elhárítására.

Tilos a halászat!

Megtiltották vasárnap a kereskedelmi halászatot és a sporthorgászatot a Mexikói-öbölben, az olajszennyeződés által veszélyeztetett térségben - közölte a tengerek és a légkör állapotát ellenőrző amerikai hatóság (NOAA). A tilalom azonnal hatályú, és legalább tíz napig marad érvényben. A későbbiekben döntenek arról, hogy milyen intézkedésekre lesz még szükség. Az érintett terület négy szövetségi állam part menti térségére vonatkozik, jobbára a Mississippi torkolatától egészen a floridai Pensacola-öbölig.

A Mexikói-öböl különféle halfajok, tengeri rákok, osztrigák és garnélarákok gazdag tenyészterülete. A teljes egyesült államokbeli kereskedelmi halászat kitermelésének mintegy ötödét ez a térség adja.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását