A Főtáv dokumentumokkal cáfolja a felmerült vádakat?
A Főtáv Zrt. bemutatja a sajtónak is azokat a dokumentumokat, amelyekkel cáfolja a Hír TV Célpont című műsorában felhozott vádakat, és amelyeket átadott a Fővárosi Főügyészségnek is május 20-án, vizsgálatot kérve maga ellen, még az előtt, hogy egy magánszemély feljelentést tett volna.
2010. május 27. csütörtök 15:10 - HírExtra
A Magyar Nemzet című napilap múlt szombati számában, a Hír TV Célpont című műsorára hivatkozva azt írta: a Főtáv vezérigazgatója, Kovács Lajos utasítására a fővárosi cég "- példátlanul - saját beruházásban végezte el egy csepeli lakópark bekapcsolását a távhőszolgáltatásba, sőt az önkormányzati cég meg is vásárolta (értéken felül) azt a társaságot, amelynek eredetileg el kellett volna végeznie ezt a munkát".
A Hír TV műsorában múlt pénteken bemutatott, két évvel ezelőtt készült videofelvételen Joó Tibor azt mondta, hogy 2007 végén nevezték ki a Főtáv munka- és tűzvédelmi igazgatójává, de saját állítása szerint akkor már öt éve körözték. A férfi a videofelvételen azt állította, hogy a szerződés aláírása előtt néhány hónappal kereste meg a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egyik munkatársa, "és felajánlotta, hogy meg kell csinálni a Főtáv munka- és tűzbiztonsági átvilágítását". Ezt ő, elmondása szerint, 6 millió forint plusz áfáért elvállalta, majd a végzett munka után 4 millió forintot át kellett adnia "az NBH összekötőjének".
A Nemzetbiztonsági Hivatal szombaton azt közölte, hogy Balajti László altábornagy azonnali vizsgálatot rendelt el a Hír TV műsorában elhangzott, az NBH-t érintő állítás miatt. Mint írták: "a Főtáv Zrt. nem szerepel a nemzetbiztonsági védelem alatt álló intézmények listáján és így az NBH-nak semmiféle hivatalos kapcsolata nem lehetett e cég tisztségviselőivel".
A Hír TV újságírója a csütörtöki sajtótájékoztatón - részben megismételve a már korábban elhangzottakat - megkérdezte Kovács Lajostól, hogy fogadott-e el kétmillió forint csúszópénzt. A vezérigazgató nemmel felelt, és az újságírónak ismét felajánlotta, hogy nézze meg a vádakat cáfoló dokumentumokat, amelyekből kiderül az is, hogy az illető nem volt a cég alkalmazottja.
A csepeli leányvállalatról a sajtótájékoztatón Eiles Tibor értékesítési vezérigazgató-helyettes, mint az új, távhűtési üzletág vezetője és a Csepeli Hőszolgáltató Kft. (CSHSZ) ügyvezetője elmondta: 2006-ban még az előző menedzsment tett ajánlatot a csepeli Rákóczi Lakópark távfűtésére, majd 2007 nyarán már az új menedzsment javasolta a távhűtést is, és ajánlatot tett a cég megvásárlására. A vételről és a 180 millió forint vételárról az igazgatóság, a felügyelőbizottság és a tulajdonosi jogokat gyakorló főváros gazdasági bizottsága döntött. Tavaly újraértékelték a céget, mert a lakóparkban a folyamatos szolgáltatást igénybe vevő üzleteket nem sikerült kiadni, így a 180 millió forintos vételárat hosszú tárgyalások után 57,5 millió forinttal, 122,5 millió forintra mérsékelték.
A vezérigazgató-helyettes felhívta a figyelmet arra, hogy egy társaság törzstőkéje nem azonos a cég üzleti, piaci értékével. A sajtóértesülés arról szólt, hogy a Főtáv értéken felül vette meg a CSHSZ-t.
Forrás: MTI