A szibériai Putorana-fennsíkot és Monte San Giorgio (Szent György-hegy) egy újabb, olaszországi részét is a világörökség részévé nyilvánította az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) 34. ülésszakán Brazíliavárosban.
2010. augusztus 3. kedd 17:32 - HírExtra
Július 29. óta összesen 29 új vagy kibővített helyszín került a világörökségi listára.
A Tajmir-félsziget déli részén elhelyezkedő Putorana a világ egyik legrégibb, vulkáni eredetű platója, a sarkkörtől mintegy száz kilométerre északra. A tajga- és tundraerdővel, arktikus pusztákkal, hidegvizű tavakkal és szerteágazó folyórendszerrel rendelkező távoli és még érintetlen vidéket szubarktikus és arktikus ökológiai rendszer jellemzi. Minden évben hatalmas rénszarvascsordák vonulnak át a területen - olvasható az UNESCO honlapján.
A Monte San Giorgio svájci részét már 2003-ban a világörökség részévé nyilvánították, az UNESCO mostani döntésével pedig az olaszországi területet is felvették a listára. Az 1096 méter magas, erdővel borított, piramis alakú hegy a Luganói-tó déli partján emelkedik. A terület híressé vált az itt talált tengerifosszília-leletekről, amelyek a triász korból (243-230 millió évvel ezelőttről) maradtak fenn.