Levennék a napirendről a médiatörvényt
Az MSZP kezdeményezi, hogy a médiáról és tömegkommunikációról szóló törvényjavaslat zárószavazását vegye le napirendjéről a Ház; az LMP támogatja az indítványt.
2010. december 20. hétfő 13:31 - HírExtra
Mandur László szocialista országgyűlési képviselő elfogadhatatlannak tartja a törvényjavaslatot. Álláspontja szerint az indítvány és a legújabb alkotmánymódosítás parlamenti elfogadása esetén új korszak kezdődik a médiában, és "egypártfelügyelet" alá kerül a közmédia.
Az ellenzéki politikus a Karácsony Gergellyel (LMP) közösen tartott hétfői sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az MSZP ad egy esélyt a kormánypártoknak arra, hogy új törvény születhessen. Kezdjük előlről - fogalmazott.
Karácsony Gergely, az LMP országgyűlési képviselője egyetért azzal, hogy ezt a törvényjavaslatot vissza kellene vonni és "elfelejteni egy életre".
Tájékoztatása szerint az LMP név szerinti szavazást kért a törvényjavaslat kétharmados többséget igénylő részeiről, amellyel az MSZP is egyetért.
Arra a kérdésre, az LMP valóban leragasztott szájjal tiltakozik-e majd a zárószavazáskor, az ellenzéki képviselő úgy válaszolt: annyira radikális eszközökkel tiltakoznak majd, amennyire sérti a sajtószabadságot a jogszabálytervezet.
Véleménye szerint a törvényjavaslat nem méltó Magyarországhoz és ha elfogadja azt a Ház, akkor Magyarország megszűnik igazi demokráciának lenni.
Emlékeztetett arra, hogy a sajtószabadság 1848-ban és 1989-ben is kiemelten fontos érték volt a magyar emberek számára és felhívta a figyelmet arra, hogy ismét tüntetés lesz emiatt a Kossuth téren hétfőn.
Mandur László megerősítette, az MSZP az Alkotmánybírósághoz fordul, ha az Országgyűlés elfogadja a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényjavaslatot.
A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényjavaslatról, valamint várhatóan a Rogán Antal (Fidesz) által kezdeményezett alkotmánymódosítási javaslatról is - amellyel a fideszes politikus az alaptörvénybe emelné a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökének rendeletalkotási jogát - hétfőn szavazhat a parlament.
Forrás: MTI