2025. március 12. - Gergely

Recessziós veszély fenyeget?

A legutóbbi gyenge makroadatok és hangulatindexek nyomán meredeken rontották az euróövezetre adott növekedési előrejelzéseiket londoni pénzügyi elemzők, akik szerint nem kizárható, hogy a valutaunió már úton van az újabb recesszió felé.
2011. szeptember 2. péntek 19:54 - HírExtra
Ez utóbbi lehetőséget az egyik legnagyobb citybeli gazdasági-pénzügyi elemző cég, a Capital Economics vetette fel pénteken összeállított legfrissebb helyzetértékelésében.

A ház számításai szerint a múlt hónapról közzétett új euróövezeti gazdasági hangulatindex mindössze 0,7 százalék körüli éves szintű növekedésre utal, ez azonban 0,5 százalékos harmadik negyedévi visszaesésnek felelne meg negyedéves összehasonlításban. Ez arra vall, hogy a valutauniós gazdaság máris elkezdett visszasüllyedni a recesszióba - áll a Capital Economics pénteki londoni elemzésében.

A Commerzbank befektetési elemzői ugyancsak pénteken Londonban kiadott új előrejelzésükben közölték, hogy 2012-ben az eddigi prognózisukban szereplő 1,5 százalék helyett most már alig 0,8 százalékos egész éves GDP-növekedést várnak az euróövezetben. A ház szerint ebben a gyenge növekedési környezetben jövőre várhatóan 10 százalék fölé emelkedik a valutauniós munkanélküliségi ráta.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gazdaság / HR témában
Ön miként vélekedik a magyar gazdaságról?
A gazdaságunk szárnyal, határ a csillagos ég!
A gazdaságunk bár a levegőben van, magassága legfeljebb másfél méter, sebessége egy csigával azonos.
A gazdaságunk valaha szárnyalt, jelenleg a sütőben sül, zöldségkörettel.
A reformok működnek
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását