A nőket saját testük elfogadására buzdító kampány kapcsán Iszak Eszti elárulta, hogyan sikerült elfogadnia a testét, Dallos Bogi pedig arról mesélt, hogy még most is rendszeresen kritizálják őt a testalkata miatt.
A változás az élet természetes velejárója, amely a testünket is érinti. Elfogadása viszont nem könnyű: nőként nehéz megélni, ha nem ugyanaz köszön vissza a tükörből, amit megszoktunk vagy amit a társadalmi elvárások diktálnak. A #nembajhaváltozol kampány éppen ezért 13 különböző, egyedi és gyönyörű nagykövet kendőzetlenül őszinte fehérneműs képeivel hívja fel a figyelmet a változó női test csodájára, amelyeket Annoni Zita készített.
Iszak Esztinek sok nőhöz hasonlóan szintén nem volt könnyű megbarátkoznia a testével, pláne, hogy tizenévesen sokat csúfolták miatta. „Nagyon sokáig nem voltam elégedett a testemmel, sok olyan dolog volt, amit megváltoztattam volna rajta. Sokat csúfoltak, főleg abban az időszakban, amikor nagyon-nagyon vékony voltam: ment az elől deszka-hátul léc és a hasonlók.
Szerintem úgy harminc éves kor fölött kezdik el a nők sokkal jobban elfogadni és szeretni magukat, ez velem is így történt. A betegségeim miatt nehéz évet tudhatok magam mögött, néha nem volt egyszerű elfogadni a gyógyszerek és a hormonproblémák miatt átalakult testem, de már sokkal jobban figyelek a mentális és fizikai egészségemre” – tárulkozott ki a műsorvezető, aki vallja, hogy mindenkinek sporttal és megfelelő táplálkozással a saját testéből kell kihoznia a maximumot, nem másokhoz hasonlítani magát.
Dallos Bogi a sloggi hús-vér nőket bemutató, önelfogadásra buzdító kampánya kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy az ideálisnak vélt, vékony nőknek sem mindig könnyű. „Nagyon meglepő számomra az, hogy a mai napig mennyi komment érkezik a külsőmmel, a testalkatommal kapcsolatban. Olyan megjegyzéseket tenni social media oldalakon, hogy sovány vagy, eszel te rendesen?, deszka...bántó és nem helyén való” - mesélte az énekesnő, aki mellett a női test sokszínűségét és változásait ünneplő Body Adapt #nembajhaváltozol kampányban Szentesi Éva is feltűnik.
Az írónő szerint az önelfogadás egy hosszú út, amihez egy megfelelő, valóban kényelmes és adaptív, a test vonalához tökéletesen igazodó fehérnemű rengeteget adhat. „A testem világítótornya a lelkemnek. Nem szorítom keretek közé, edzem, megfelelően táplálom, kívülről is óvom és nem passzírozom kényelmetlen keretek közé” – tette hozzá.