De vajon milyen előnyeik vannak? Cikkünkben részletesebben kitérünk rá.
Az étrend-kiegészítők előnyei
Fontos megjegyezni, hogy a legtöbb forgalomban lévő változat teljesen biztonságosan alkalmazható. Egyikük sem jár egészségügyi kockázattal, hiszen ezek többsége vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz. Normális esetben ezeknek a készítményeknek minden szükséges tápanyagot biztosítaniuk kell a szervezet számára. Ha valami elégtelenség vagy hiány lépne fel, akkor is hasznosnak bizonyulhatnak.
A használatuk célja
Az SD36 étrend-kiegészítő célja például, hogy segítse a súlyvesztést, természetes módon, erősebb edzések nélkül. A további szempontok, hogy képes legyen fenntartani az egészséget és a magas energiaszintet. De mire jó még?
- Erősíti az immunrendszert.
- Megelőzi a korral járó betegségeket.
- Növeli a szellemi és a fizikai teljesítőképességet.
- Kiegészíti az egészséges táplálkozást.
- Tápanyagot pótol, amivel a csökkent táplálékbevitelt kompenzálja.
Hogyan hat a szervezetre?
Tápanyagokra minden nap szükség van, hogy a testünk megfelelően működhessen. Ezek nélkül a sejtjeink nem tudnák ellátni a feladataikat, ami komoly problémákat eredményezhet. A sejtekből épülnek fel ráadásul a szövetek is, amiből a szervek, majd szervrendszerek, ezt követően pedig az egész testünk működik. Ha pedig ezek nem kapják meg a megfelelő mennyiségű tápanyagokat, akkor hiányállapot léphet fel. Amennyiben túl sokáig étkezünk egyoldalúan, az megnöveli a betegségek kialakulását. Éppen ezért fontos, hogy ha tehetjük, akkor mindenképpen válasszunk egy minőségi táplálékkiegészítő készítményt.
A választásnál fontos szempont, hogy naponta hány alkalommal eszünk gyümölcsöt és zöldséget, de figyelembe kell venni a gabonafogyasztást is. Ha legalább napi hat alkalommal viszünk be a szervezetünkbe teljes kiőrlésű kenyeret, illetve hasonlóan egészséges gabonákat, akkor valószínűleg nincs probléma a tápanyagokkal sem. Jó lehet még a barna rizs vagy a reggeli zabkása is.
További kérdés, hogy fogyasztunk-e kellő mennyiségű proteint? Ez lehet zsírszegény túró, alacsony zsírtartalmú tej, görög joghurt, de akár cottage cheese is. Természetesen ide tartozik a csirkemell, a pulykamell, de még a sovány disznóhús is. A tejtermékekkel ráadásul elegendő kalciumot is bevihetünk a szervezetünkbe, ami pedig a csontok számára lehet fontos.
Azonban, ha nem így étkezünk, akkor minden okunk megvan természetes összetevőkből álló étrend-kiegészítőt fogyasztani.