Cavusoglu emellett, a találkozón az ukrajnai háborúról szólva, hangsúlyozta annak fontosságát, hogy Törökország, "mint olyan állam, amely a konfliktusban érintett mindkét féllel kapcsolatot tart fenn, mindent megtegyen azért, hogy hozzájáruljon a probléma gyors megoldásához". Úgy vélekedett, hogy Moszkva és Ankara korábbi, Szíriával és Líbiával kapcsolatos együttműködésének tapasztalatai és a kölcsönös bizalom hozzájárulnak ehhez.
Lavrov egyebek között arról beszélt, hogy 116 török állampolgár tartózkodik jelenleg az orosz haderő által körülzárt Mariupolban, őket az ukrán hatóságok kedden nem engedték a humanitárius folyosókon keresztül távozni. Megjegyezte, hogy a török félnek Moszkvával szemben nincs szemrehányása az üggyel kapcsolatban és hogy tudomása szerint Ankara Kijevvel egyeztetett a törökök kiengedéséről az oroszok által megnyitott evakuálási útvonalakon.
Az 1936-ban aláírt montreux-i egyezmény szavatolja Törökország számára a kizárólagos ellenőrzési jogot a Boszporusz és a Dardanellák felett háború idején, de az egyik rendelkezése szerint kivételt képez, ha a hajók a bejegyzett támaszpontjukra térnek vissza.