A naptárhatással kiigazított éves növekedés 7,2 százalékos volt. A nyers adatok szerinti növekedés főleg a felújítások volumenének köszönhető, amely 18,8 százalékkal haladta meg a tavalyit, míg az új építéseké 11,4 százalékkal nőtt. A karbantartási és javítási munkálatoknál 15,1 százalékos csökkentést regisztráltak.
Az épületek típusa szerint az ipari létesítményeknél 17,7 százalékos növekedést jegyeztek fel, míg a lakóépületeknél 2,7 százalékos, a nem lakóépületeknél 1,5 százalékos volt a visszaesés.
Tavaly decemberhez képest januárban a nyers adat szerint 66,1 százalékkal, míg a szezonális és naptárhatással kiigazítva 4,3 százalékkal csökkent a román építőipari termelés volumene.
A román építőipar tavaly 12,9 százalékos növekedést ért el, ami a világjárvány előtti - 2019-es 28 százalékos - növekedési ütem felét sem éri el, de lényeges fordulat ahhoz képest, hogy 2021-ben még 1,8 százalékos visszaesést jegyeztek fel.
2022-ben a román bruttó hazai termék (GDP) a szomszédban zajló háború, energiaválság és infláció dacára várakozáson felül, 4,8 százalékkal bővült, amit az elemzők egyebek mellett az építőipar talpra állásával magyaráztak.