Szeif al-Iszlám Kadhafi a 24 csasza című bolgár napilap hétfői számában megjelent interjúban egyúttal követelte annak a líbiai tisztnek a szabadon bocsátását is, akit az egykori Pan Am amerikai légi társaság egyik utasszállító repülőgépének 1988-ban, a skóciai Lockerbie felett végrehajtott felrobbantása miatt ítéltek Nagy-Britanniában életfogytiglani börtönre, és akit Tripoli ártatlannak tart. Hozzátette azonban, hogy Abdel Bászet Ali al-Megrahi szabadon bocsátása nem függ össze az ápolónők sorsával.
Kadhafi fia, aki az ápolónők ügyében Líbia és Bulgária között közvetítő Kadhafi Alapítványt vezeti, megerősítette: nem végzik ki sem az öt bolgár ápolónőt, sem a perben szintén halálra ítélt palesztin orvost. "Líbia nem Irak" - jelentette ki, Szaddám Huszein volt iraki elnök kivégzésére utalva. Közölte, hogy Líbia egy megoldási javaslatot dolgozott ki, amely minden fél - a beteg gyerekek szülei, a líbiai kormány, Bulgária és az Európai Unió - számára elfogadható lenne. Mint mondta, a tervet már megemlítették a német és a francia külügyminiszternek.
"Lényege egy komoly kártalanítás az érintett személyek számára" - pontosított az illetékes, hozzátéve: a megoldási javaslat kidolgozásával apja, illetve a beteg gyerekek családjai bízták meg. Egyúttal hangsúlyozta annak fontosságát, hogy párbeszéd alakuljon ki európai képviselők és a beteg gyerekek családjai között az Európai Parlament tagjainak, külügyminisztereknek, diplomatáknak és szakértőknek Líbiában teendő látogatásai során.
Az ítéletek megváltoztatását Bulgária mellett az Európai Unió is sürgeti, miután a tudományos világnak meggyőződése: az immár nyolc éve bebörtönzött elítéltek ártatlanok, és az AIDS-járványt, amely 426 líbiai gyereket fertőzött meg egy bengázi kórházban, a rossz higiéniai körülmények okozták, nem pedig az orvos és az ápolónők szándékos fertőzése.