Fodor cselekvési programja
A liberális szavazók elérésének lehetséges irányaira tesz javaslatot Fodor Gábor, az SZDSZ elnökjelöltje cselekvési programjának második fejezetében, amelyet internetes honlapján tett közzé.
2007. február 16. péntek 10:24 - Hírextra
A politikus szerint határozott liberális politikával ma az SZDSZ egymillió embernél találhat támogatásra, azonban őket lépésről-lépésre végiggondolt stratégiával lehet megnyerni. Az elnökjelölt hangsúlyozza: javítani kell az SZDSZ arculatán, hogy vonzóbb legyen a választók számára. Fodor Gábor a cselekvési program mellett szakértőkkel közösen politikai programot is készített, amelyben politikai értékeit, politikai hitvallását foglalták össze. Az MTI információ szerint ezt két hét múlva hozzák nyilvánosságra.
Ehhez szerinte szükséges a pártban a személyi megújulás, országos szinten is több fiatal, népszerű és különböző karakterű politikus ismertté tétele, az új, a liberálisok által eddig érintőlegesen felvetett témák felé nyitás, a kormányban a szabad demokrata vezetésű minisztériumok határozott liberális arculatának felmutatása, a tiszta közélet, a felelős gazdaság, a felelős kormányzás megteremtése, valamint a választók véleményének folyamatos felmérése.
Rámutat: a cél a megnyerhető és az ingadozó szavazók elérése, az elkötelezettek mozgósítása és a máshová kötődők egy részének megszerzése, amelyhez korszerű liberális üzenetekkel kell rendelkeznünk a választóink számára fontos kérdésekben. Felelős politikára, felelős politikusokra van szükség, akik megbeszélik döntéseiket a választókkal - emeli ki Fodor Gábor.
Fontosnak tartja a fair-playt a gazdaságban és a politikában is, hangoztatja a szabadságjogok, a tiszta közélet megteremtésének jelentőségét, és érvel a felelős állam, felelős kormányzás mellett. Ez utóbbi keretében ír arról, hogy a gazdaságban egyensúly és növekedés kell, valamint méltányos és hatékony egészségügy, igazságos, a rászorultság elvét megvalósító szociálpolitika és foglalkoztatáspolitika, vidékért program és munkához segítő oktatás. Ugyanitt kitér az uniós és a magyar érdekek összehangolásának, valamint a határon túli magyarság támogatásának fontosságára.
A cselekvési program első fejezetében a politikus célként tűzte ki a 10 százalékos parlamenti választási eredményt 2010-ben, a 2009-es európai parlamenti választások után három liberális képviselő Brüsszelbe delegálását, és 2010-re minden tízezernél több lakosú településen erős, a helyi közéletbe beleszólni képes SZDSZ-szervezetet.
Forrás: MTI