2024. november 23. - Kelemen, Klementina

A repülősök nem repülnek

A Bács-Kiskun megyei önkormányzat tulajdonba kapja Kecskeméten a repülőkórház teljes ingatlanegyüttesét, orvosi berendezéseit, és integrálódik a megyei kórházba; a megállapodás részeként a megyei kórház 33 aktív ágyat is kap - jelentette be Bányai Gábor,
2007. február 22. csütörtök 06:03 - Hírextra
A megállapodás keretében kapott 33 aktív ágy a megyei kórháztól és a megszűnő repülőkórháztól összesen elvont 380 aktív ágyszám tíz százalékát sem teszi ki, ennek ellenére nagyon fontos, hogy a repülőkórház továbbra is az egészségügy szolgálatában marad - mondta a közgyűlés elnöke.

A kórház nem abban a formában működik majd, mint eddig, mert a fekvőbeteg-ellátás megszűnik a megyei kórházhoz átkerülő intézményben; a konkrét elképzelésekről hamarosan értesítést kapnak az intézmény vonzáskörzetében élők - tette hozzá Bányai Gábor.

A közgyűlési elnök elmondta: arról, hogy mennyi többletágyhoz jut a megyei kórház a repülőkórház átvételével, az egészségügyi és a honvédelmi tárca vezetője előzőleg egyeztetett. A megállapodás értelmében a HM továbbra is üzemelteti a megyei önkormányzatnak átadandó épületegyüttesben a Repülőorvosi és Kutató Intézetet (ROVKI), melyhez a kórház eddigi 350 dolgozójából 118 orvos és egészségügyi alkalmazott kerül át. A minisztérium megmaradt intézményének üzemeltetési költségeit megtéríti a megyei önkormányzatnak.

Bányai Gábor felhívta a figyelmet arra, hogy a márciusban megalakuló honvéd egészségügyi központ keretein belül tovább működő ROVKI a rendvédelmi szervek dolgozóinak szűrő- és alkalmassági vizsgálatokat, valamint járóbeteg-ellátást végez, melyet a lakosság is igénybe vehet.

Svébis Mihály, a megyei kórház főigazgatója bejelentette, hogy a megszűnő repülőkórház dolgozói közül a 33 aktív ágyhoz tartozó létszámot átveszi a megyei kórház. A főigazgató szerint már konkrét elképzeléseik vannak arról, hogy az intézményben milyen egészségügyi részlegek kapnak helyet, amelyek - a jelentős pénzmegvonás ellenére -, bizonyos területen emelik majd a gyógyítás színvonalát.

Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere, aki az önkormányzati választásokig a megyei kórház főigazgatója volt, a megállapodás véglegesítéséhez előfeltételnek nevezte, hogy a kormány és a HM támogassa Kecskeméten azt a 13 milliárd forintba kerülő fejlesztést, melynek révén a megyei kórházból gyógyintézeti központ lesz.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását