Az ítélet szerint a korábban már többször büntetett Fekete László egy autómosóban dolgozott együtt Mátyus Róberttel, akitől megtudta, hogy egy kerekegyházi tanyán élő nő hamarosan két borjút fog értékesíteni 130 ezer forintért.
Az adásvétel január 26-án meg is történt. Három nap múltán Mátyus Róbert a tanyához fuvarozta társát, akit az épülettől távolabb tett ki. Fekete László egyedül, zsebében egy késsel, telefonálási lehetőséget kérve nyitott be az asszonyhoz. Miután telefonálást mímelt, rátámadt a nőre, és pénzt követelt tőle. Amikor a 43 éves nő csak háromezer forintot nyújtott át, a férfi megfenyegette: ha nem kap több pénzt, késsel fogja megszúrni.
A megtámadott nő megtagadta további pénz átadását, ezért a vádlott kétszer is megszúrta. A jajgató, segítségért kiáltozó asszony ekkor már 30 ezer forintot adott át, kijelentvén: több pénze nincs. A vádlott továbbra is követelőzött, majd amikor nem kapott pénzt, 13 alkalommal szúrt az asszony fejébe, nyakába, felsőtestébe, és a nő táskáját átkutatva még 90 ezer forintot vett el. Ezt követően a segítségért könyörgő sértettet megkötözte, magához vette mobiltelefonját, s elvágta a hálózatos telefon zsinórját, hogy áldozta ne tudjon segítséget hívni.
A súlyos sérüléseket szenvedett asszony tíz percen belül elhunyt, halálát elvérzés okozta. A bíróság ítéletében kimondta: a sértettnek a vádlott olyan testi és lelki gyötrelmet okozott, ami az emberi élet kioltásával általában együtt járó szenvedést meghaladta.
A bűncselekményt követően a vádlottak megosztoztak a pénzen. Az áldozat holttestét a halálát követő napon édesanyja és egy ismerőse fedezte fel.
A bíróság nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettében találta bűnösnek Fekete Lászlót, ezért jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte, és kimondta, legkorábban 30 év letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.
Mátyus Róbert rablás bűntettéért, mint felbujtó, és emberöléssel kapcsolatban elkövetett bűnpártolás bűntettért jogerősen négy év börtönbüntetést kapott.