A kulturális eseményeket akár 700-an is megtekinthetik, erre ad lehetőséget a nézőtéren beépített 300 ülőhely, továbbá a küzdőtéren elhelyezhető több száz szék. A küzdőtér speciális sportpadlóját ilyen esetben védőszőnyeggel borítják.
A küzdőtér méretei egyébként kispályás labdarúgásra, kosárlabdára, kézi- és röplabdára adnak lehetőséget.
Több klubhelyiséget, továbbá öltözőket, orvosi szobát is berendeztek, az épület előtt pedig elegáns rendezvényteret alakítottak ki díszburkolattal, zenepavilonnal.
A beruházásra mintegy 870 millió forintot fordítottak, az összeg 90 százalékát cél- és címzett támogatásként nyerte 2005-ben az önkormányzat, 10 százalékot pedig a város adott hozzá - mondta az MTI érdeklődésére Sík Sándor, a városrész önkormányzati képviselője.
Köszöntőjében Magyar Bálint fejlesztéspolitikai államtitkár az iskola és a közösségi tér szomszédságának, az oktatás és a közösségi élet kapcsolatának fontosságát hangsúlyozta.
Borkai Zsolt (Fidesz) polgármester arról az összefogásról szólt, amely ennél a projektnél megmutatkozott: a beruházást a korábbi városvezetés kezdte el és a mostani fejezte be.
A létesítményt Molnár Vid Bertalanról, Szentiván szülöttéről nevezték el. A XIX. században élt kapucinus szerzetes a helyi kisdedóvó, leányiskola és zárda egyik alapítója volt.