A miniszterelnöki találkozón gazdasági és menekültügyi megállapodás aláírását is tervezik.
Szili Katalin házelnök áprilisi látogatásán tárgyalt gazdasági és menekültügyi együttműködésről Nikola Spiriccel. Előbbi értelmében gazdasági vegyesbizottság alakulna. A menekültügyi megállapodás pedig arról rendelkezne, hogy a nyugat-balkáni ország visszafogadja azt a 23 menekültet, akik most Debrecenben vannak.
Az idén Szili Katalin mellett Göncz Kinga külügyminiszter is látogatást tett Bosznia és Hercegovinában.
Útja során mind a két politikus hangsúlyozta, hogy Magyarország fontosnak tartja a nyugat-balkáni országok euroatlanti integrációját.
Sven Alkalaj külügyminiszter Bosznia és Hercegovina euroatlanti csatlakozásával kapcsolatban korábban az MTI-nek hangsúlyozta: a közeledés megkérdőjelezhetetlen cél. Hozzátette: ambiciózus, de reális terv, hogy országa 2009-2010-ben megkezdhesse a tárgyalásokat a NATO-val a csatlakozási menetrendről.
Bosznia és Hercegovina exportjának 5,2 százaléka irányul Magyarországra, míg a balkáni állam importjának 5,5 százalékát adják a magyar termékek. Ezzel Magyarország az első tíz kereskedelmi partner között szerepel.
Több magyar cég is megjelent már Bosznia és Hercegovinában, így például a Mol a horvát INA-val alkotott konzorciumon keresztül, de az alumínium- és az építőiparban is vannak magyar érdekeltségek.