Ezt a kormány ellenséges kivásárlási szándéknak értékelte, és elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy másik állam kormányának befolyása alatt lévő cég stratégiai magyar vállalatot szerezzen meg. (Az OMV-ben az osztrák és egy olajtermelő arab ország állami cégeinek van többségi tulajdona.)
A TEBÉSZ szerint viszont az energetikában ma egyedül a Mol olyan cég, amelyet "titokban" fel lehetne vásárolni, és rajta kívül csak az OTP-nél van veszélye olyan nyilvános tőkepiaci felvásárlásnak, amelynek következtében a cégvezetés elveszítheti eddig élvezett előjogait, és évi több százmillió forint juttatását.
Az érdekvédelmi szervezet szerint a terv elfogadhatatlan, nyílt támadás a magyar tőkepiac ellen, mert a javaslatok többsége a stratégiai szereppel nem bíró nyilvános részvénytársaságok felvásárlásának jelenlegi menetébe kíván vitatható módon beavatkozni.
Felháborító, hogy a kormány a tőkepiac írott és íratlan szabályait felrúgva próbál néhány "baráti" cégvezetőnek adni korlátlan és korlátozhatatlan jogokat, akár a tényleges tulajdonos részvényesek ellenében is - áll a kormányfőnek elküldött levélben.