A határozat értelmében az önkormányzat és a fürdő szomszédságában található Forrás szállót üzemeltető Hunguest Hotels Zrt. közös projektcéget hoz létre, amely szeptember 30-ig pályázatot nyújt be a fürdő mintegy 6 milliárd forintos fejlesztésére. A pályázat sikere esetén a város a közös cégbe apportálja a fürdő ingatlanjait, a szállodacég pedig biztosítja a beruházás 50 százalékos önrészét.
A turisztikai központ üzembe helyezését követően a Hunguest Hotels Zrt. kivásárolhatja az önkormányzatot a cégből, az apportként bevitt eszközök inflációval növelt értékén. A szerződés értelmében a cégnek húsz évig fürdőt kell működtetnie a területen.
A vita során az a döntés született, hogy a fürdőt ellátó kutak az önkormányzat tulajdonában maradnak, csupán a gépészeti berendezések kerülnek a cég tulajdonába, s a vállalkozás használati jogot szerez.
Botka László (MSZP) szegedi polgármester elmondta, az önkormányzatnak nincs forrása a beruházáshoz szükséges 3 milliárd forintos önrész előteremtésére. Érdemi megtérülésre csak a szállodával együtt lehet számítani, a rentábilis működtetéshez a jelenlegi 85 ezer helyett 400 ezer fürdővendégre van szükség, s ez csak szakmai befektető bevonásával képzelhető el.
A város jelenleg évente 200 millió forint működési támogatást nyújt a fürdőnek, a fejlesztéssel ez szükségtelenné válik, s mintegy 100-150 millió forint többlet adóbevételhez jut az önkormányzat - tette hozzá.
Gyimesi László, a Fidesz közgyűlési frakciójának vezetője szerint a város mélyen a valós piaci érték alatt adja át az ingatlant a Leisztinger Tamás érdekköréhez tartozó Hunguest Hotels Zrt.-nek. Az ellenzéki képviselők azt indítványozták, az önkormányzat önállóan pályázzon és hajtsa végre a beruházást, majd adja bérbe a fürdőt a szállodacégnek.
A fürdőfejlesztésről szóló döntést a név szerinti szavazáson egy tartózkodás mellett huszonöt képviselő támogatta, míg tizenhárman a javaslat ellen szavaztak.