A második alkalommal meghirdetett fesztivál célja, hogy a múzeumokra, mint az oktatás fontos helyszíneire irányítsa a figyelmet, s bemutassa, a kiállítóhelyek a tanévhez igazodva milyen új programokkal várják a pedagógusokat és a diákcsoportokat.
A nagyközönségnek szóló rendezvények között szerepel a "Térjünk a tárgyra" elnevezésű program, amelynek keretében a látogatók betekintést nyerhetnek a szakmuzeológusok munkájába, a múzeumok rejtett zugaiba, megismerhetik a háttérben zajló munkákat, kulisszatitkokat. A programhoz az idén az Iparművészeti Múzeum, a Közlekedési Múzeum, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, a Magyar Természettudományi Múzeum, a Néprajzi Múzeum, a Gázmúzeum és az Országos Műszaki Múzeum Tanulmánytára csatlakozott.
Az Iparművészeti Múzeumban rendhagyó történelemórára várják a középiskolásokat, a Közlekedési Múzeumban pedig a repüléstörténeti állandó kiállítás területén "kordonmentes" órákon vehetnek részt az érdeklődők: az eredeti repülőgépeket közelről is megtekinthetik, de láthatják egy fa mozdonymodell restaurálását is.
A Magyar Természettudományi Múzeumban a magyarországi dinoszauruszok nyomába "eredhetnek" a látogatók a Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció tagjainak beszámolói nyomán.
A Budapesti Történeti Múzeumban jelmezes történelmi játék, lantest, lovaggá ütési ceremónia is szerepel a programok között.
A Szabadtéri Múzeumok Márton-napi vigasságaival záruló fesztivál a Nemzeti Kulturális Alap és az Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával, 17 millió forintból valósul meg.