"Én nem hiszek ebben a népszavazásban" - mondta, megjegyezve, hogy az elmúlt években pártja "ebben a hét pontban elég sokat jeleskedett az elmúlt időszakban".
Szavai szerint elindult egy licit, hogy "ki tudja kivinni az utcára azokat az ügyeket, amiket a parlamentben kellene elintézni".
Dávid Ibolya úgy fogalmazott, ez a folyamat "öncélú, és a végét sem látom"; mint mondta, a referendumra bocsátott ügyek végül - törvényjavaslatként - úgyis visszakerülnek az Országgyűlés elé.
A népszavazás a kétharmados kérdésekben is csak irányt tud szabni, s példaként említette, hogy a parlament konszenzus hiányában az alkotmánybíróság 12 évvel ezelőtti döntése ellenére mindmáig nem rendezte a kisebbségek országgyűlési képviseletének ügyét.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a politikai élet megtisztítását célzó, a múlt héten bejelentett hét pont közül azokról kezdeményez népszavazást, amelyek elfogadásához az Országgyűlés kétharmados támogatására lenne szükség, de annak elérése az ellenzék miatt bizonytalan. A kormányfő október 1-jén közölte, hogy új és szigorúbb párt- és kampányfinanszírozási törvényre tesznek javaslatot, megszüntetnék a pártok ifjúsági szervezeteinek "felemás helyzetét", bevezetnék a főállású országgyűlési képviselőség intézményét, illetve átlátható és ellenőrizhető képviselői jövedelmeket akarnak.