A zenekar a Keleti-Kárpátok hegyei között élő gyimesi csángók zenéjéből ad ízelítőt a nagyközönségnek. Az Ülü együttes magját az egyik legismertebb magyarországi furulyás, népdalgyűjtő és zenekutató, Juhász Zoltán gyermekei alkotják.
Az együttes Tallinnban önálló koncertet ad az Óvárosi Zeneházban, majd a gálaesten muzsikál, és Tartuban is színpadra lép. A tartui egyetemen tanulnak az uráli őshonos finnugor népek, mint az udmurt, mordvin vagy a komi kisebbséghez tartozó fiatalok.
A minden évben, októberben megrendezett eseményt a Fenno-Ugria Alapítvány szervezi. 1927-ben, 80 évvel ezelőtt észt tudósok, politikusok, közgazdászok hozták létre az alapítványt az első finnugor kulturális kongresszusra, hogy megteremtsék a párbeszédet a finnugor népek között.
Ezt a hagyományt az észtek rendszeresen ápolják, s így egy fedél alá hozzák évente a finnugor nyelvcsaládhoz tartozó népeket nyelvükkel és kultúrájukkal együtt.
A népzenei és néptánc bemutatók mellett az érdeklődők megismerkedhetnek a tradicionális konyhákkal, a hímzett kézimunkákkal. Finnugor író-találkozók lesznek, s az Észt Szépművészeti Akadémián kiállítás nyílik Invisible Nations (Láthatalan nemzetek) címmel - olvasható az alapítvány honlapján.